empty10-10.png

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

Wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością

BON prowadzi i ogłasza na stronie internetowej wykaz urządzeń (specjalistycznego sprzętu komputerowego, akcesoriów komputerowych i innych urządzeń elektronicznych wraz z oprogramowaniem dedykowanym dla osób niepełnosprawnością) przeznaczonych dla osób z określonymi rodzajami niepełnosprawności, które mogą być udostępniane studentom z niepełnosprawnością na zasadzie nieodpłatnego użyczenia. Użyczenie sprzętu następuje na podstawie pisemnej umowy użyczenia na okres semestru lub krótszy, z możliwością jego przedłużenia.
Zakup sprzętu specjalistycznego do wypożyczalni w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych daje możliwość skorzystania studentom KAAFM doświadczającym indywidualnych trudności w studiowaniu-użyczenia na czas studiowania sprzętu pozwalającego na wyrównanie szans edukacyjnych. Do sprzętu tego należą laptopy, komputery, narzędzia peryferyjne do sterowania lub odczytu tekstu z powiększeniem, specjalistyczne oprogramowanie np. udźwiękawiające, powiększające, następnie powiększalniki elektroniczne, przenośny skaner, specjalistyczne klawiatury oraz myszki, słuchawki, skanery, projektory i zestaw do tłumaczeń symultanicznych oraz dwie linijki brajlowskie do użytku osób z dysfunkcją wzroku.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek C, pok. C053 (wejście jak do Działu Rekrutacji)